INFORMACJA

W związku z dużą ilością pracy informujemy, że obecnie realizacja zlecenia jest możliwa tylko po wcześniejszym zapisaniu się do kolejki na wolny termin. Na tą chwilę zapisujemy na miesiąc wrzesień 2024.

Czas potrzebny na realizację zlecenia to około 7 dni. Siedzenie należy dostarczyć najpóźniej w umówionym dniu, najlepiej 1 - 2 dni wcześniej. Niedostarczenie siedzenia powoduje automatyczną stratę miejsca w kolejce. Aby umówić termin należy skontaktować się z nami za pomocą › formularza wyceny ‹
×
Najbliższe wolne terminy - WRZESIEŃ 2024

Zmiana kształtu

Profilowanie siedzisk motocyklowych służy rozwiązywaniu problemów doskwierających podczas jazdy. Oferujemy kompleksowe przeróbki siedzeń w celu poprawy komfortu kierowcy i pasażera.

Obniżanie siedziska - usunięcie odpowiedniej ilości gąbki z siedzenia oraz ścięcie i wyprofilowanie boków ( zwężenie ) daje dobre rezultaty gdy motocykl jest za wysoki. Maksymalnie obniżamy o 2 cm, pod warunkiem, że pozwala na to ilość gąbki na siedzeniu.

Podwyższenie siedzenia – dołożenie gąbki o odpowiedniej twardości może podnieść wysokość siedzenia o kilka centymetrów. Maksymalnie podnosimy o 2 cm.

Podwyższenie przodu – dołożenie gąbki z przodu siedzenia motocyklowego eliminuje problem zjeżdżania kierowcy w kierunku baku i pasażera w kierunku kierowcy. Przy czym należy pamiętać, że w wielu motocyklach jest to efekt zamierzony przez producenta. W ten sposób wymusza się na kierowcy prawidłową pozycję za kierownicą.

Dorobienie progu / oparcia - próg można dorobić w podwójnych siedzeniach ( nie dzielonych ), dokładając gąbkę między pasażerem a kierowcą. To rozwiązanie sprawia że pasażer nie zsuwa się w kierunku kierowcy, a kierowca ma oparcie na lędźwie.

Poszerzenie siedzenia –  dokładając twardą gąbkę po bokach można uzyskać około 2 centymery szerokości. W przypadku konieczności większego poszerzenia powiększamy plastikową podstawę siedzenia. Zazwyczaj ma to zastosowanie w tylnych siedzeniach.

×
Jak zmierzyć siedzenie

Długość siedzenia należy zmierzyć przykładając metr krawiecki bądź sznurek przez środek siedzenia od przedniej do tylniej krawędzi, uwzględniając krzywiznę (profil) siedzenia.

W podobny sposób należy zmierzyć szerokość w najszerszym miejscu siedzenia.

do góry